potápěčský klub

Středoevropský pohár mládeže, 24.9. 2016, Zlín

04.10.2016 12:02

V sobotu 24. 10. 2016 se zúčastnili přerovští ploutvoví plavci SKORPENu 3. kola Středoevropského poháru mládeže ve Zlíně. Na těchto mezinárodních závodech si mohli změřit síly se stejně starými závodníky z České republiky, Slovenska a Polska. Na začátku nové sezóny se jim podařilo navázat na úspěšný závěr té minulé, kdy získali dva tituly Mistrů ČR.

Nejvíce se vedlo děvčatům v kategorii mladších žákyň, ve které se umísťovali dobře nejen v jednotlivých disciplínách, ale ovládly i celkové bodování kola. Nejlépe se umístili na trati 200 Bi-fins, kterou vyhrála Veronika Vašíčková před Adélou Zapletalovou a Lucií Hrubou, na osmém místě doplavala Martina Zajícová. Na nejkratší trati 50 metrů PP byla nejrychlejší Lucie Hrubá, na druhém místě dohmátla Veronika Vašíčková. Na 100 PP dojela do cíle Veronika Vašíčková na druhém, Lucie Hrubá na třetím a Adéla Zapletalová na čtvrtém místě. Celkové hodnocení vyhrála o tři body Veronika Vašíčková (2134 bodů) před Lucií Hrubou (2131 bodů) a třetí Adélou Zapletalovou (2050 bodů). Na osmém místě skončila Martina Zajícová (1774 bodů).

Stejně staří hoši doplavávali pravidelně kolem desátého místa, což se odrazilo i na celkovém hodnocení. Antonín Piňos skončil v konečném součtu na osmém místě a Vojtěch Šindler na 12 místě.

V kategorii starších žákyň skončila Kateřina Padalíková na 12. místě (1840 bodů), Klára Vránová na 19. místě (1010 bodů) a v kategorii hochů Dominik Fiala na 15. místě (377 bodů).

V kategorii dorostu se umístil nejzkušenější přerovský borec René Vašíček na celkovém 4. místě (2113 bodů). Získal bronzovou medaili na trati 200 metrů Bi-Fins, v dalších startech se umístil na 4. místě (100 metrů PP) a 5. místě (50 PP). Dorostenky Eva Bartošíková a Klára Oulehlová skončily celkově na 12. a 13. místě.

Na první větší závody jeli sbírat zkušenosti i vybraní závodníci ročníku narození 2007 a mladší Jan Šindler, Vojtěch Zajíc a Veronika Lejsková. S konkurencí se poprali statečně a celkově skončili Honza s Vojtou na sdíleném sedmém místě a Verča v dívkách na krásném devátém místě.