potápěčský klub

Žďárský gumák

12.02.2020 11:28

O víkendu 8.-9.2. jsme se i přes stále trvající útoky různých bacilů vydali závodit do Žďáru, kde se konal již 4. ročník Žďárského gumáku. tento závod je plave jako čtyřboj a z toho důvodu se nevyhlašují individuální závody. Výjimkou je závod na 400 BF "O Žďárský gumák" ve kterém nejlepší tři bez rozdílu katagorie mají možnost získat věcnou cenu - gumové ploutve Najade.

Na startovní bloky se postavilo sedm statečných závodníků Skorpenu a plavali ze všech sil. Nejlépe se ve čtyřboji umístila Lucie Hrubá v kat. C dívky, kdy ji součet bodů 2069 vynesl na 2. místo. Ve stejné kategorii skončila Justýna Krumpholzová na 8. místě (1698 b.). V kategorii D skončila Veronika Lejsková těsně čtvrtá (1510 b.), kdy ji na třetí místo chyběly pouhé 3 body a Kateřina Odložilová na 7. místě (1379 b.). Diskvalifikací za předčasný start se připavila Laura Nevrlová o možnost boje o nejvyšší příčky a  se započtenými třemi stary skončila v kat. E na 8. místě (763 b.).

Ani kluci se neztratili. Tomáš Švarc skončil v kat. B na šestém místě (1594b.) a Vojtěch Šindler v kat. C na 3. místě (1376 b.). Oba rovněž startovali v hlavním závodě na 400 BF, který Vojta Šindler v kat. C vyhrál a Tomáš Švarc se v kat.B umístil na čtvrtém místě.

Jako zpestřní pořadatelé opět připravili závod na 50BF vetránů - "staří gumáci", ve kterém letos startovalo celkem 11 zkušených závodníků z řad trenérů a bývalých ploutvových plavců, Miroslav Nezhyba doplaval na 6.místě.